Starostka obce Fekišovce sa stala počas jednej noci doslova „hviezdou“ internetu. Video z jej zasadnutia s kolegami z mestského zastupiteľstva sa šíri Slovenskom rýchlosťou blesku a už má aj šokujúcu dohru. Nadávky a ďalšie odhalenia!

Video starostky obce Fekišovce v okrese Sobrance sa stalo za jedinú noc virálnym potom, ako sa správala na zasadnutí ku kolegom z mestského zastupiteľstva. Spievanie hymny či neadekvátne správanie staršej ženy videlo takmer celé Slovensko.

Starostka Miloslava Fedorová sa s odstupom času ospravedlnila so slovami, že je temperamentná povaha a neuvedomila si, že mala jednať miernejšie. V malej dedinke s takmer 300 obyvateľmi ale toto správanie vyvolalo nevôľu, rovnako ako v iných častiach krajiny. Tento prípad sa preto nezaobišiel bez šokujúcej dohry.

Pobúrená starostka ukázala denníku Nový Čas svoj telefón, v ktorom jej od zverejnenia incidentu chodia smskami vulgárne texty: „Skap, ty k**va, si hanbou a na smiech celému Slovensku“ alebo „Gadžovka po***aná,“ ukazuje telefón so slovami, že ju chceli počas zasadnutia zdiskreditovať a zatlačili na ňu, keďže poznali jej temperament.

Ďalšiu dohru predstavuje aj vyjadrenie Transparency International Slovensko, ktoré poslalo starostke otvorený list: „Toľké pošliapavanie zákona a politickej kultúry, akého sa dopustila starostka obce Fekišovce (okres Sobrance) Miloslava Fedorová, sa v jednom videu len tak ľahko nevidí. Napísali sme jej preto otvorený list (a zároveň podnet na prokuratúru), v ktorom ju vyzývame na zjednanie nápravy. Predpokladáme, že tak ako nám, aj jej by malo ísť predovšetkým o zastupovanie záujmov občanov,“ píše sa. Transparency zároveň prezrádza alarmujúce zistenia, že Fekišovce nie sú ani zďaleka jediné a podobné praktiky sa dejú vo viacerých mestách či obciach. V apríli 2019 preto chystajú rozsiahle školenia pre starostov aj poslancov, aby lepšie ovládali zákony a dokázali kultúrne slúžiť svojim občanom.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook, YouTube, TV Markíza