O pár dní sa deti opäť vrátia do školských lavíc a to je jasným znakom toho, že leto sa nám pomaly končí. I keď sú tieto dni ešte pekné a teplé, noci sú už chladnejšie. V akom trende bude počasie pokračovať nasledujúce dni?

[sociallocker]Posledný pracovný deň tohto týždňa sa môžeme tešiť na polojasné počasie, poobede sa miestami vyskytnú prehánky alebo búrky. Teploty vystúpia na 25 až 29 stupňov. Noc už bude chladnejšia a musíme sa pripraviť na 14 až 9, v dolinách a kotlinách len na 9 až 5 stupňov.

V sobotu bude podobné počasie ako v piatok, teda prevažne polooblačno s dennými teplotami 24 až 29 stupňov, v noci teplota klesne na 14 až 9, v kotlinách na 7 stupňov.

Posledný deň tohto týždňa bude polooblačno až oblačno a už sa môžu vyskytnúť ojedinele prehánky alebo búrky. Teplota sa vyšplhá na 26 až 30 stupňov.

Prvý školský deň bude na väčšine územia upršaný, takže si nezabudnite doma dáždniky. Denná teplota klesne na 18 až 23 stupňov, na východe budú mať teplejšie a to 23 až 28. V utorok veľkú zmenu neočakávame a taktiež sa môže miestami vyskytnúť dážď alebo prehánky. Teploty maximálne do 28 stupňov.

Zdroj: shmu.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]