Bitkou 11-ročnej Andrejky v Miloslavove sa momentálne zaoberá polícia, pričom už bolo začaté trestné stíhanie. Postupne však vychádzajú na verejnosť šokujúce detaily vyšetrovania, ktoré rozhodne nerobia dobrú vizitku policajnému zboru.

Andrejka po bolestivom podraze od skupiny tínedžerov, ktorí ju zbili, opili a vyzliekli donaha, prežíva mimoriadne náročné obdobie. Sama prezradila, že do základnej školy v Miloslavove sa už určite nevráti. Policajný prezident Štefan Hamran ubezpečil verejnosť, že celému prípadu venujú maximálnu pozornosť a momentálne sa záležitosť detailne prešetruje vrátane dôkazov.

S tým by zrejme nesúhlasil právny zástupca Marek Para, ktorý obhajuje 11-ročnú obeť útoku, pričom už mal možnosť nahliadnuť do vyšetrovacieho spisu. Pred pár dňami vyhlásil, že ho niekoľko vecí šokovalo. ,,To, čo mňa istým spôsobom nemilo prekvapilo, je úvodné pochybenie orgánov činných v trestnom konaní,“ povedal v rozhovore pre Nový Čas. Jeho vyjadrenie sa potvrdilo najnovšími informáciami portálu tvnoviny.sk, podľa ktorých policajti nepostupovali tak, ako v súlade so zákonom mali.

Prvotným zaisťovaním rôznych stop na mieste činu a fotodokumentáciou sa totiž mali zaoberať muži zákona z okresného riaditeľstva v Senci. Matke obete však volala krajská kriminálka až päť dní po útoku, keď si prípad prevzala z okresu. Až vtedy bola vypočutá Andrejkina mama a robili sa snímky zranenej žiačky základnej školy.

Taktiež nie je jasné, či 11-ročnému dievčaťu zaistila polícia oblečenie na získanie biologických a daktyloskopických stôp. Zostáva tak aspoň lekárska správa z nemocnice po prepustení obete z nemocnice. K nezrovnalostiam malo dôjsť aj na mieste činu. „Ja som tým policajtom naznačovala, nech nám dajú fúkať, lebo som sa to bála pred nimi povedať, ale tí policajti nám aj tak nedali fúkať, aj vodku som im položila tak, aby ju videli, oni ju len rozliali,“ povedala jedna z tínedžeriek v telefonáte s Kristínou Kövešovou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk, cas.sk  |  Foto: FB/Polícia SR, TV Markíza, YT/Dobré noviny