Kríza v koalícií eskaluje do obrovských rozmerov a po tom, čo viacerí poslanci opustili definitívne svoje lavice, sa začína skloňovať aj rekonštrukcia vlády a možné nahradenie niektorých ministrov či samotného premiéra. Richard Sulík prezradil veľký plán, ktorý sa chystá.

Opozícia sa snaží zosadiť súčasnú vládu zbieraním podpisov na referendum o predčasných voľbách. Po zmene vo vláde však volajú už aj mnohí koaliční poslanci, pričom len nedávno definitívne odišiel člen strany Za ľudí Tomáš Valášek. Po odchode premiéra zo svojej stoličky volá aj mimoparlamentná strana PS a kritiku vyjadril Matovičovi po jeho posledných slovách aj brat zavraždeného Kuciaka, Jozef. Najnovšie sa na stredajšej tlačovej besede vyjadril jasne aj Richard Sulík, ktorý má plán veľkej zmeny.

Po zakúpení ruskej neschválenej vakcíny odhalil, že má problém s jednou vecou: “To, čo bolo nepekné, bola tá okázalá prezentácia na letisku. Niečo také nerobil ani Viktor Orbán. Myslíme si, že to nemalo byť… Nastal čas, aby sme sa vážne bavili o rekonštrukcii vlády, no nebudem teraz hovoriť žiadne detaily. Je to vážna vec, nestáva sa to každý deň a treba pri tom postupovať citlivo a hlavne s našimi partnermi. Chcem komunikovať aj so stranou Za ľudí a aj s Borisom Kollárom, rovnako aj s niektorými ľuďmi z hnutia OĽaNO,” uviedol predseda SaS.

Ťažko môžeme takto ďalej fungovať. Boj s pandémiou evidentne nezvládame. Čelíme aj tomu, že predseda vlády poštval proti sebe vlastne všetkých. Nemôžeme pred tým už zatvárať oči. Sme zásadne proti predčasným voľbám. Určite ich nepodporíme. Momentálne zloženie parlamentu nám vyhovuje,” upresnil Sulík, ktorý sa plánuje stretnúť aj s prezidentkou rovnako, ako Veronika Remišová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Richard Sulik