Nie sú to ani dva týždne, čo sa poslanec Miroslav Kollár rozhodol opustiť vládnu koalíciu a už sa pre odchod rozhodol ďalší politik. Viac sa už totiž nemôže pozerať na vedenie pandémie koronavírusu zo strany vlády, nehovoriac o tom, že je spoluzodpovedným za rozhodnutia vládnych predstaviteľov.

Po Miroslavovi Kollárovi odchádza z koaličnej strany Za ľudí aj Tomáš Valášek, ktorý sa taktiež vzdal postu predsedu Výboru NR SR pre európske záležitosti. Poslednou kvapkou mala byť informácia o pristátí lietadla na košickom letisku, ktoré priviezlo prvú dávku ruskej vakcíny Sputnik V. ,,Tajné vojenské lety. Neoverené ruské vakcíny. Záhadný sprostredkovateľ blízky Vladimírovi Putinovi. Sem sa dopracoval predseda vlády SR rok po voľbách,“ napísal na sociálnej sieti poslanec.

Je to iba pár dní, čo vakcína Sputnik V vyvolala v koalícií búrlivú diskusiu, pričom sa proti nej ohradila hlavne Veronika Remišová. Upozorňovala, že je nutné počkať na vyjadrenie Európskej agentúry pre lieky, aby označila vakcínu za bezpečnú. Práve netrpezlivosť zo strany Matoviča mu vyčíta aj Valášek.

Dnes už bývalý člen strany Za ľudí sa na rozhodnutiach premiéra viac nechce podieľať. ,,Igora Matoviča zastaviť nemôžem, ale viem mu zabrániť konať v mojom mene… a idem všetkými svojimi silami pomáhať budovať zodpovednú, odbornú a európsku alternatívu tejto vláde, ktorá zabudla na hodnoty, pre ktoré ju ľudia zvolili,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Tomáš Valášek-Za ľudí  |  Foto: FB/Tomáš Valášek-Za ľudí, Úrad vlády SR, NR SR