Veľký posun pri stavbe nájomných bytov: Postavia sa v tomto meste!

Dátum:

Sú to dva roky, čo Boris Kollár predstavil ambiciózny plán spojený s výstavbou štátnych nájomných bytov. Od kolegov si zlízol poriadnu kritiku, no stále uisťuje občanov, že nemieni porušiť jeden zo svojich predvolebných sľubov. Dokonca mal nájsť už aj miesto výstavby!

Predseda parlamentu sľúbil občanom nájomné byty, ktoré by boli o 30 až 50 % lacnejšie, ako tie trhové. Pred pár týždňami došlo k prvému zlomu, keďže nový stavebný zákon prešiel v parlamente prvým čítaním. ,,Nová stavebná legislatíva výrazne pomôže aj pri výstavbe štátnych nájomných bytov,“ povedal Boris Kollár na tlačovej konferencii.

Šéf strany Sme rodina mal iba pred pár hodinami stretnutie v automobilke Jaguar Land Rover, ktorá patrí k jedným z najväčších zamestnávateľov v Nitrianskom kraji. Témou rokovania sa stali aj nájomné byty. „Autobusy denne prepravujú 2 200 ľudí zo vzdialenosti až 70 kilometrov, ďalším 600 ľuďom firma prispieva na ubytovanie v okolí Nitry. Sú to obrovské náklady, 300 až 400 eur na zamestnanca,“ upozornil podpredseda vlády Štefan Holý, ktorý sa taktiež zúčastnil rokovania.

Podľa Kollára lacné nájomné byty budú kľúčovým faktorom pri stabilizácii pracovnej sily. Dokonca materská spoločnosť Kooperativy má byť prvým investorom, ktorý v prvom kole projektu výstavby investuje pol miliardy eur. V bytoch by malo nájsť svoj domov okolo tisíc ľudí, pričom sa budú nachádzať v okruhu dvoch kilometrov od automobilky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Sme rodina  |  Foto: FB/NR SR, Sme rodina

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...