Už dlhšie naznačovali vyhliadky meteorológov, že tohtoročné Vianoce budú pokryté snehovou pokrývkou. S istotou však nebolo možné tvrdiť, že tomu bude skutočne tak.

Portál imeteo.sk však priniesol v piatok 15. decembra pre mnohých skvelú správu. Vyzerá to tak, že pravdepodobnosť “bielych Vianoc” je vysoká.

Aký bude predvianočný týždeň?

Predvianočný týždeň začne nastávajúcim pondelkom 18. decembra. Počas tohto týždňa by sa naše územie malo nachádzať vo vlhkom a chladnom severozápadnom prúdení. Znamená to, že sa u nás budú vyskytovať početné snehové prehánky alebo občasné sneženie. Nad našu oblasť sa však následne natlačí výbežok vyššieho tlaku, okolo ktorého k nám bude prúdiť teplejší vzduch.

Podľa portálu imeteo.sk, by mal v piatok 22. decembra začať cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie na väčšinu nášho územia dážď. Až za ním k nám od severozápadu až severu prenikne studený vzduch.

Sneh napadne pred Vianocami

Naše územie by sa malo v studenom severnom prúdení nachádzať v sobotu 23. decembra. Napadnúť by mohlo dokonca viac ako 15 cm snehu. Deň pred Vianocami by sa tak na mnohých miestach mala vytvoriť snehová pokrývka.

“Aktuálne vyhliadky počasia nie sú jednoznačné a situácia sa môže zmeniť. Do Vianoc totiž ešte stále zostáva pomerne dlho. No ansámble sa zhodujú na tom, že vyššia pravdepodobnosť je, že Vianoce budú biele,” informovalo imeteo.sk.

Vianočné sviatky v studenom počasí

Podľa predbežných vyhliadok by mal Štedrý deň priniesť do našej oblasti premenlivé počasie so snehovými prehánkami s maximálnymi dennými teplotami od -3 do +3°C.

Na 1. sviatok vianočný by počasie mal ovplyvniť ďalší postupujúci front a na mnohých miestach by sa malo opäť rozsnežiť. Na Štefana sa počasie opäť zlepší a zrážky by sa nemali vyskytovať.

Vyzerá to skutočne tak, že by sme sa tohto roku mohli dočkať na mnohých miestach konečne bielych Vianoc.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com