Pohľad z okna nevyzerá posledné dni najlepšie a upršané počasie určite nepridáva ani na našej dobrej nálade. Typické jesenné počasie s dažďom však bude pretrvávať aj najbližšie dni.

[sociallocker]Na piatok a sobotu vydal Slovenský hydrometeorologický ústav dokonca výstrahy prvého stupňa pred výdatnými zrážkami, ktoré platia pre celý Banskobystrický kraj a časť Trenčianskeho, Žilinského, Nitrianskeho, Prešovského a Košického kraja. Očakáva sa úhrn zrážok 30 až 40 mm, miestami až 50 mm. Výstraha je vydaná do soboty 12.00 h.

vystraha

V sobotu by sa mala oblačnosť v poobedných hodinách zmenšovať a zrážky by mali byť už len ojedinele. Najvyššia denná teplota vystúpi na 9 až 14 stupňov. V nedeľu sa počasie konečne umúdri a môžeme sa tešiť len na malú oblačnosť s teplotami 10 až 15 stupňov.

Začiatok nového týždňa bude opäť zamračený a hmlistý. Ojedinele sa môže vyskytnúť slabý dážď. Teplota vystúpi na 8 až 13, pri zmenšenej oblačnosti by mohlo byť až do 18 stupňov. Podobné počasie bude na našom území aj v utorok.

V stredu musíme opäť počítať s dažďom, ktorý sa vyskytne na takmer na celom našom území. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 10 do 16 stupňov.

Zdroj: shmu.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]