Výzva Mikasovi: Uvoľnenie obmedzení lockdownu kvôli pohrebu Lučanského?

Dátum:

Samovražda Milana Lučanského spôsobila na Slovensku rozruch 29. decembra 2020. Už o deň neskôr bol po hrozivom akte oficiálne vyhlásený za mŕtveho. Na jeho pobyt vo väzení, na údajné zvláštnosti v zraneniach, ktoré sa mu prihodili za mrežami, ale aj na samotnú smrť reagujú ľudia z najrôznejších radov jeho života. 

Sociálne siete, policajný zbor aj politickú scénu zaplavujú vlny nejasností spojené s Lučanského pobytom za mrežami, no taktiež s jeho pokusom o samovraždu. Bývalá ministerka vnútra sa okrem iného zaoberá aj otázkou nastávajúceho pohrebu, ktorého by sa ako ona, tak aj iní politici, rada zúčastnila.

Nakoľko však v krajine úraduje lockdown a poslednej rozlúčky sa môže zúčastniť iba 6 osôb, za týchto okolností jej prítomnosť na smútočnej udalosti nie je reálna. Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková však verí v udelenie výnimky: „Uvidíme, čo s tým spravíme, ale je pohreb a uvidíme, ako to celé bude organizované. Treba pracovať s tou informáciou, že v piatok je pohreb a uvidíme. Možno pán Mikas by mohol dať výnimku, keď dal už výnimku na to, aby nakazení poslanci prišli do parlamentu,“ reaguje na situáciu Saková.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. O tom, čo sa skutočne stalo, prehovorili aj väzenskí bachari. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek. Policajnému ex-prezidentovi boli odobraté práva na štátny pohreb s príslušnými poctami.

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: YT/SME, Braňo Závodský Naživo

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Neuveriteľná premena exfarmárky: Po 2 rokoch od šou je na nepoznanie!

Prostredníctvom reality šou Farma spoznali diváci už množstvo výrazných...

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....