Po ďalších slovných prestrelkách s opozíciou aj časťou verejnosti sa ministerstvo spravodlivosti rozhodlo zverejniť už o pár dní časť úradných záznamov. Okolo Milana Lučanského a jeho zranení sa hovorí aj v súvislosti s údajnou bitkou s bacharmi vo väzení, tí sa však rozhodli pre šokujúcu spoveď.

Milan Lučanský po prvom incidente v cele prešovskej väznice tvrdil, že si poranil oko o posteľ, keď sa potkol po tme o papuče. Zamestnancov ZVJS označil ako „zlatých chlapov“ a ani raz nepodal žiadnu sťažnosť. Lekári vylúčili cudzie zavinenie so slovami, že v tom prípade by zaznamenali na jeho tvári poranenie očnice či ďalšie fraktúry. Napriek tomu sa objavujú špekulácie o tom, že mohlo údajne dôjsť k potyčke so štyrmi bacharmi v Prešove.

Tí však všetky pochybnosti zmietajú zo stola jednoznačným tvrdením: „Informácie o tom, že ho zbili štyria, sú smiešne,“ uvádza jeden z nich pre Plusku. Dodáva, že v ten deň slúžil len jeden dozorca na chodbe a jeden referent, a teda toľko príslušníkov ani nebolo v službe. Ďalší sa pridáva so slovami, že problém s vedením by mali, keby čo i len zvýšili hlas na nejakého väzňa. „Vedenie by sa za nás nepostavilo a prišli by sme o prácu. Kto by toto dnes riskoval? A ešte v regióne, kde nájsť si prácu sa rovná zázraku!“ dodáva.

Pri prevoze do ružomberskej nemocnice zas Lučanského mali sprevádzať rovnako bezproblémoví strážnici: „Tí  by ani dieťa pred školou nezbili, nieto generála,“ uvádza istý bachar. Celú situáciu považujú za veľmi nespravodlivú: „Medzi bacharmi mám kamarátov a nezaslúžia si, aby ich bez dôkazov takto osočovali. Dostávajú výhražné správy, dokonca aj od ľudí, s ktorými sa kamarátia, že zabili generála a že majú čakať to isté. Len preto, že si niekto napíše na internet, čo sa mu prisnilo. Veď je to choré!“ dodávajú napokon.

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla i údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných záznamov väznice. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/Denník N, Facebook/Milan Lučanský