Z talianskeho veľvyslanectva dorazili smutné správy. O život prišla náhle 56-ročná diplomatka v Austrálii. Podľa predbežných informácií polície sa jej mal stať osudným pád z balkóna z tretieho poschodia. Príčina smrti sa stále vyšetruje. 

Vo veku 56 rokov v sobotu zahynula za záhadných okolností talianska veľvyslankyňa Francesca Tardioli. Na poste veľvyslankyne pre Austráliu pracovala od roku 2019. V čase tragédie sa podľa informácií TheGuardian nachádzala vo svojom dome v Taliansku, v meste Foligno, pričom sa onedlho mala vrátiť do práce v austrálskej Canberre.

Francesce sa mal stať osudným pád z balkóna z tretieho poschodia, pričom jej telo objavili pod budovou. V sobotný večer tragédie mala byť doma sama a políciu zalarmovali jej príbuzní, ktorí žijú v tej istej budove.

K strate sa už na Twitteri vyjadrilo aj talianske ministerstvo zahraničných vecí, ktoré uviedlo, že budú spomínať na jej obdivuhodné odborné a ľudské kvality skvelej diplomatky štátnej zamestnankyne. Polícia aktuálne vyšetruje presnú príčinu a okolnosti úmrtia. Tardioli za sebou zanechala dvoch synov. Ide pritom o druhé úmrtie v krátkom čase, keďže pred dvomi dňami zahynul srbský veľvyslanec v Portugalsku, keď spadol z útesu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: guardian.com │ Foto: FB/Consolato d’Italia Adelaide