Ivan Korčok sa stal spolufavoritom volieb okamžite po tom, ako sa potvrdilo, že bude kandidovať. Hlavne preto, že je to dlhoročný diplomat a viac-menej jediný kvázi kandidát súčasnej opozície, ktorého politické cítenie je proeurópske.

Mnohí sú ale pomerne sklamaní z toho, že zatiaľ vlastne neurobil žiadne skutočne veľké gesto či vyhlásenie, ktoré by ho katapultovalo v prieskumoch pred Petra Pellegriniho. Možno si necháva tromfy v rukáve na 2. kolo, do ktorého na 99% títo dvaja kandidáti postúpia.

Bývalý poslanec parlamentu a podpredseda strany Maďarská aliancia – Magyar Szövetség György Gyimesi ale svojim ultradlhým statusom príliš pána Korčoka nepotešil a vlastne ho označil za akúsi “figúrku a politického chameleóna, ktorá celý život mlčí a slúži tým, ktorí ho platia”.

Silné slová Pellegriniho: Pomôže mu aj TOTO vyhlásenie zdolať Korčoka?

„Kandidát na prezidenta Ivan Korčok vedel vždy odčítavať z pier vládnucej triedy a poctivo sa tým riadiť. Nikdy sa nevzoprel a len tlmočil vôľu ľudí, ktorí ho do funkcií menovali či dosadili.“

Keď sa Slovensko prebudilo do mrazivého februárového rána v roku 2018, novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová už boli po smrti. Slovensko sa dostalo do hľadáčika zahraničných médií a chladnokrvnú vraždu riešili ľudia od Bratislavy po Bardejov. Vyjadrovali sa všetci. Muži a ženy novembra 89, umelci, herci, komici, politici, kolegovia a priatelia novinári, farmári, študenti, aj bežní ľudia. Tí všetci niekde vo vnútri cítili ťažobu a nevedeli sa vyrovnať s chladnokrvnosťou tohto činu. Mlčal však Ivan Korčok.“

Celý status, v ktorom ho György Gyimesi “potupil”, si môžete prečítať na jeho oficiálnom profile na Facebooku. ↓↓↓

Zdroj: FB/György Gyimesi | Foto: IG/ivan.korcok