Prišiel krok, ktorý síce niektorí predpokladali, no mnohí sa domnievali, že ide len o akési nesmelé plány. Vladimír Mečiar plánuje veľký návrat do politiky a čoskoro predstaví novú stranu.

Tomu hovoríme poriadny šok pred parlamentnými voľbami. Vladimír Mečiar (77), ktorý sa z politiky vytratil oficiálne v rokoch 2012-2013, zrejme prekvapil svojich fanúšikov, odporcov, ako aj ostatných politikov. Pre denník Pluska poskytol rozhovor, v ktorom prezradil svoje smelé plány do budúcna.

Mečiar sa podľa vlastných slov chystá založiť stranu, ktorej oficiálny názov je otázkou pár dní a v septembri sa verejnosť dozvie aj mená na kandidátke či podrobnosti o straníckom programe. Už teraz ale naznačil, že pôjde o veľké zmeny: “Chýba tu strana, ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste,” uviedol. Bývalý premiér krajiny sa obul do Roberta Fica už v minulosti, keď ho nazval “chudákom”, no ani teraz predsedu Smeru príliš nešetril.

Treba sa zastaviť pri Robertovi Ficovi a jednoducho povedať, že ten jeho profil a kontakty, ktoré mal, vylučuje jeho pôsobenie v politike. Zoberme si napríklad toho Taliana, on tvrdí, že nebol žiaden telefonát, ale cez to dievča s ním v kontakte bol. Bola na jeho úrade, pracovala tam,” nešetril ostrými slovami, no na pretras si zobral aj Ficove kontakty s Kočnerom, Bašternákom a pripísal mu zodpovednosť za odovzdanie politickej moci do rúch oligarchov.

Mečiar sa tiež chystá urobiť revolúciu v odvolávaní poslancov: “Vo volebnom období získaš buď väčšinu, alebo nie, ak máš väčšinu, si poslanec. Náš dodatok ale je, že ak nebudeš robiť alebo budeš robiť opačne, tak si ťa my, občania, odvoláme. To nemajú zatiaľ nikde,” chváli sa plánmi. Prezradil tiež, že nemá problém spolupracovať so Štefanom Harabinom a na záver 77-ročný expremiér dodal, že svoje meno na kandidátke uvedie možno až na posledných miestach, ale možno aj na celkom prvom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/SME