Prípadov pozitívnych na koronavírus pribúda každým dňom aj na Slovensku, no situácia u nás nie je nateraz taká dramatická ako v iných európskych krajinách. Slová ministra zdravotníctva vás potešia!

Slovensko aktuálne eviduje 485 prípadov ľudí nakazených koronavírusom a jednu obeť. Ich počet sa tak síce zvyšuje, no slová nového ministra zdravotníctva Mareka Krajčího sú viac ako pozitívne. Ako uviedol na tlačovej besede v TA3, uberáme sa dobrým smerom.

Doposiaľ bolo totiž v našej krajine otestovaných 14 670 ľudí, čo znamená, že pozitívne výsledky boli zaznamenané u 3,3 percenta skúmaných vzoriek: “Počet testovaných sa zvyšuje, ale počet infikovaných znižuje. To je pozitívny signál,“ uviedol. Zdôraznil však, že za výborným výsledkom stoja preventívne opatrenia a obmedzenia, ktoré odporúča aj naďalej dodržiavať.

Aktuálne sa pritom chystá sprísnenie opatrení počas Veľkej noci, pričom ďalšie obmedzenia sa majú pripraviť aj špeciálne pre Bratislavu. Tá je totiž ohniskom nákazy a eviduje najviac prípadov nakazených. Kvôli karanténe, ktorú vyhlásili aj okolité krajiny, pritom ostal za hranicami aj známy slovenský herec, ktorý ostáva mimo Slovenska na neurčito.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia TA3 │ Foto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti