Pred bytom Igora Matoviča v Trnave bolo v sobotu poriadne rušno. Skupina piatich mužov s megafónmi spôsobila rozruch a po príchode polície došlo na mieste aj k bitke.

Sobotný deň v Trnave poznamenala nečakaná roztržka pred rodičovským bytom premiéra Igora Matoviča na Čajkovskej ulici. Na mieste sa zišla skupina piatich mužov, ktorí pokrikovali do megafónu, aby premiér vyšiel von. “Na Čajkovského ulici v Trnave sa dnes popoludní nachádzala skupina piatich ľudí, ktorí pokrikovali do megafónu a po okolitých občanoch. Príslušníci mestskej polície ich vyzvali, aby upustili od konania, keďže pre mimoriadnu situáciu je zakázané zhromažďovanie,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Jeden z obyvateľov bytovky napokon zavolal na mužov políciu, pričom došlo ku konfliktu so štátnou aj mestskou políciou. Muži odmietli uposlúchnuť výzvu a nechceli sa preukázať občianskym preukazom. Pri predvádzaní na oddelenie kládli naďalej odpor. “Bolo im oznámené, že budú predvedení na útvar za účelom zistenia totožnosti. Pri predvádzaní kládli aktívny odpor a policajti voči 5 mužom z Prievidze, Trenčína, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša a Senice použili donucovacie prostriedky. Na polícii sa naďalej správali agresívne a vulgárne,” priblížila hovorkyňa.

Všetci piati muži sú aktuálne riešení za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a priestupok na úseku civilnej ochrany, za čo im hrozí pokuta vo výške 1 659 eur. Našťastie sa pri konflikte a bitke nikto nezranil. Zábery z inkriminovaného miesta zverejnili na sociálnej sieti samotní iniciátori konfliktu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Milan M. │ Foto: Facebook/Igor Matovič, Polícia Slovenskej republiky