Burácajúci dav pred parlamentom: „Matovič odstúpiť, Matovič ty k…“

Dátum:

Demoštráciu pred Národnou radou Slovenskej republiky ovládol burácajúci dav na čele s Kotlebovcami. Na pódiu pred budovou sa pri mikrofóne striedali Milan Uhrík, Milan Mazurek, Miroslav Suja, Andrej Medvecký a Marian Kotleba. Zoskupenie zložené z niekoľkých tisícok ľudí skandovalo rôzne slovné spojenia, a kým sa na Matovičovu adresu nespokojní občania vyjadrovali predovšetkým vulgárne, naopak, Mariánovi Kotlebovi dav súhlasne tlieskal.

Predseda strany ĽSNS sa spolu so svojimi prívržencami ujal 17. novembra megafónu pred davom burácajúcich ľudí. V čase núdzového stavu je vo videopríspevkoch Denníka N možnosť vidieť mnohých protestantov bez rúšok či dvojmetrových rozostupov. Kým zoskupenie pred parlamentom skandovalo výzvu voči premiérovi Igorovi Matovičovi, ktorý sa k celej situácii vyjadril na sociálnej sieti, Mariánovi Kotlebovi prítomní Slováci, naopak, tlieskajú.

Okrem spevu štátnej národnej hymny sa z úst protestujúcich občanov ozývali vulgárne nadávky na hlavu premiéra a súhlasné ovácie na názory predsedu ĽSNS. Ten krátko pred 19. hodinou oznámil prítomným ukončenie zhromaždenia, pričom pred budovou Národnej rady ostalo len niekoľko desiatok protestujúcich, z ktorých sa zopár snažilo vyprovokovať policajtov. Práve tým sa však Marián Kotleba poďakoval prostredníctvom sociálnej siete, kde zhodnotil, že situáciu pred budovou NR SR zvládli absolútne profesionálne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/ Mário Vidák, Denník N, FB/M.K.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...