Martina Šimkovičová je od svojho nástupu na post ministerky kultúry pod drobnohľadom opozície, keďže jej meno je spojené aj s tzv. dezinformačnou scénou (trebárs televíziou Slovan). Teraz ale urobila niečo, čo jej nemôžu mať za dobré ani voliči koalície.

Niekdajšia tvár TV Markíza bola viackrát hanená za svoje počínanie si na konferencii UNESCO v čase, keď ju chcela odvolávať opozícia. To sa opozícii nepodarilo. Hovorilo sa aj o jej zlej angličtine alebo tom, že si svoju služobnú cestu predĺžila.

Každopádne, teraz vyplávala na povrchšokujúca informácia o cene letenky do Spojených arabských emirátov, ktorá by mala byť, samozrejme, hradená zo štátnej kasy.

Šimkovičová podľa vlastných slov letela na podujatie štandardným leteckým spojom. „Išla som bežnou linkou,“ citoval ju portál noviny.sk. To ale zrejme nie je tak celkom pravda.

Podľa zistení redakcie Aktuality.sk sa tam ministerka dopravila na palube leteckej spoločnosti Etihad a miesto mala v biznis triede, pričom jej letenka stála 4900 eur. Ministerstvo kultúry malo redakcii známeho webu informáciu sprístupniť na základe žiadosti podanej podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

Podľa zdrojov Aktuality.sk cestovala Martina Šimkovičová na konferenciu spôsobom, ako je to na slovenských ministerstvách dlhodobým zvykom. Ak ministri či štátni tajomníci neletia vládnym špeciálom, ale využijú komerčnú linku, bežne cestujú v luxusnejšej a pohodlnejšej biznis triede. Avšak takáto cena je každopádne poriadne vysoká aj s prihliadnutím na fakt, že ide o reprezentáciu krajiny.

Šimkovičová terčom posmechu: Týmto výrokom si poriadne zavarila!

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/televiziata3