Fico a Blaha ODKAZUJÚ Zelenskému: Klamár a „ukrajinský Matovič“!

Dátum:

V utorok mal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj príhovor prostredníctvom telemostu. Slovenský parlament bol po jeho slovách nadšený, no niektorí opoziční politici v sále neboli prítomní a hlave Ukrajiny následne poslali odkaz prostredníctvom sociálnej siete.

Príhovor Volodymyra Zelenského väčšinu prítomných poslancov nadchol. Po slovách ukrajinského prezidenta sa mnohí postavili zo stoličiek a tlieskali, dokonca sa pridali aj niektorí politici strany Smer. Vladimír Baláž priznal, že ho Zelenskyj príjemne prekvapil a bolo vidieť, že je dobre pripravený.

Iného názoru je ale jeho šéf a predseda Smeru Robert Fico. Ten sedieť v sále odmietol a k prezidentovi sa vyjadril až následne prostredníctvom sociálnej siete. Poznamenal, že nemá problém s vystúpením hlavy cudzieho štátu v NR SR, ale s tým, čo Zelenskyj hovorí. Zopakoval aj svoje predošlé vyjadrenie, že nesúhlasí s dodávaním zbraní na Ukrajinu a domnieva sa, že „všetko treba robiť pre mierové riešenie a nie pre predlžovanie vojny“. Minister Ivan Korčok zas po ukončení príhovoru poznamenal, že Fico nebol prítomný, pretože sa hanbil po tom všetkom, čo od začiatku vojny odkázal ukrajinským ľuďom.

Ešte ostrejší bol vo vyjadreniach podpredseda Smeru Ľuboš Blaha, ktorý považuje ukrajinského prezidenta za „vojnového štváča, rovnako ako Čaputovú, Hegera a Korčoka, z ktorých si urobil svojich provinčných hovorcov“. Zelenského dokonca prirovnal k Matovičovi: „On je v podstate taký „ukrajinský Matovič“. Tak ako Matovič, aj on chápe politiku ako šou. Čistý populista, demagóg a nezodpovedný milionár, presne ako náš trnavský podvodníček,“ skritizoval Blaha viacerých vládnych predstaviteľov, pričom jeho urážky možno opäť neostanú bez odozvy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ľuboš Blaha, Robert Fico │ Foto: FB/Robert Fico

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...