Len pred niekoľkými dňami pribudol podľa výpisu katastra nehnuteľností do vlastníctva Michala Fica lukratívny byt v Bratislave. 28-ročný syn šéfa Smeru si ho zadovážil bez hypotéky, hoci jeho cena sa odhaduje na 450-tisíc eur. Toto je reakcia Roberta Fica!

Ficov syn Michal Fico je 28-ročný manažér, ktorý pôsobí na svojej pozícií v ČEZ od roku 2018. Podľa informacíi Sme a portálu Profesia sa môže jeho plat pohybovať v sume 2 700 až 3 000 eur mesačne v hrubom. Od 20. januára je vlastníkom lukratívneho bytu na Drotárskej ulici vedľa Horského parku v Bratislave.

Mladý muž si nehnuteľnosť zadovážil podľa katastra len na svoje meno a odhadovanú hodnotu bytu 450-tisíc eur vyplatil bez hypotéky. V prípade, že by mal sumu zaplatiť z vlastných peňazí, musel by si na byt šetriť 17 rokov a neminúť z platu ani euro.

Je ale otázne, či mu na nehnuteľnosť nepožičal expremiér Fico či jeho bohatý svokor. Reakcia Šéfa Smeru totiž čosi naznačila, keď nápadne vyzdvihol, že jeho syn je ženatý: “Ak má Sorosov denník Sme akékoľvek pochybnosti o legálnosti zdrojov, ktoré použil môj syn – mimochodom ženatý – na kúpu bytu, nech sa s dôverou obráti na finančnú políciu. Garantujem denníku Sme, že odíde s dlhým nosom,” uviedol Fico pre portál Markízy. Nedávno ÚVO potvrdil správnosť pri postupe nákupu antigénových testov, hoci Fico hovoril o rodinkárstve trnavskej firmy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/SME, sme.sk, tvnoviny.sk │ Foto: FB/Robert Fico