Igor Matovič sa po vytvorení koalície zaprisahal, že sa bude Slovákom konečne dobre žiť a nebudú svedkami obrovskej korupcie vo vláde. Po viac ako dvoch rokoch vládnutia sa však jeho rétorika radikálne zmenila a najnovšie dokonca hovorí o rozpade koalície.

Novinárka Monika Tódová v mene Denníka N zorganizovala verejnú diskusiu, ktorej sa zúčastnil Milan Krajniak (Sme rodina), Mária Kolíková (SaS), Veronika Remišová (Za ľudí) a Igor Matovič (OĽaNO). Na pretras prišli aj neustále konflikty v koalícii, keďže minister financií nemá jediného pekného slova na adresu liberálov.

Líder strany OĽaNO uviedol, že nebude možné pripraviť štátny rozpočet bez toho, aby nedošlo k zvýšeniu niektorých daní. S tým však nesúhlasí strana SaS, ktorá zvyšovanie akejkoľvek dane považuje za tzv. červenú čiaru. Matovič je dokonca presvedčený, že k rozpadu koalície dôjde 15. októbra. Ide totiž o posledný deň, dokedy musí rezort financií predložiť štátny rozpočet na schválenie parlamentu.

Dôvodom rozpadu koalície majú tak byť nezhody o štátnom rozpočte. ,,Nerád ľuďom beriem nádej, ale myslím si, že táto koalícia je zrelá na rozpad. A myslím to úplne úprimne. Ja som minister financií a som zodpovedný za to, aby som predložil rozpočet na budúci rok. Dnes sme sedeli nad číslami a vychádza to veľmi, veľmi zúfalo,“ vyhlásil rodák z Trnavy, ktorý chce zaviesť daň minimálne na hazard, regulované subjekty a na ruskú ropu.

Richard Sulík je už zrejme s názorom svojho koaličného partnera oboznámený a rozhodne musel neveriacky krútiť hlavou. Bývalý premiér sa totiž sťažuje na nemožnosť predložiť štátny rozpočet týždeň po tom, čo sa rozhodol pretlačiť rodinný balík za miliardu eur. Liberáli sú tak presvedčení, že príprava štátneho rozpočtu nie je dôvod na pád vlády, ale na výmenu ministra financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Denník N, tvnoviny.sk |  Foto: YT/Denník N, Twitter