Igor Matovič sa pochválil dohodou so Slovnaftom: Tá však neexistuje!

Dátum:

Igor Matovič sa znova vyznamenal, pričom zrejme chcel Richardovi Sulíkovi vytrieť zrak. V jeho prípade však zrejme platí, že ústa predbehnú mozog, nakoľko minister financií prišiel do rádia Expres s obrovskou novinkou. Išlo by o pozitívnu správu pre Slovákov, ak by bola pravdivá.

Minister hospodárstva sa dlhodobo zaoberá zdražovaním energií, plynu či ropy a výsledky z rokovaní pravidelne zverejňuje na sociálnej sieti. Nedávna kritika Richarda Sulíka do radov strany OĽaNO, vrátane ich šéfa, opäť naštartovala Matoviča k radikálnym činom.

Rodák z Trnavy využil hosťovanie v obľúbenej relácii ,,Braňo Závodský Naživo“, pričom vyhlásil, že sa podarilo uzavrieť výhodnú dohodu pre Slovensko. Podľa jeho slov sa pred dvoma týždňami stretol s maďarským ministrom zahraničných vecí a obchodu Pétrom Szijjártóm. Mal ho požiadať o intervenciu v MOL-e (ropná a plynárenská spoločnosť), ktorá vlastní slovenský Slovnaft a následne sa mal stretnúť so šéfom rafinérsko-petrochemickej spoločnosti Oszkárom Világim.

Matovič v rádiu uviedol, že nechce, aby Slovnaft užíval lacnú ruskú ropu. ,,Máme predrokovanú dosť zásadnú dohodu, ktorá podľa môjho názoru bude dosť výhodná pre ľudí na Slovensku. Oznámim ju, až keď budú jasné finálne znenia,“ pochválil sa šéf strany OĽaNO. Táto správa by bola určite fantastická, keby sa z druhej strany Dunaja neozýva úplne iná verzia tzv. dohody. ,,Nedošlo tam k žiadnym novým dohodám či nejakým iným podnetom, ktoré by bolo treba ďalej riešiť,“ uviedol hovorca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár pre noviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk, YT/Braňo Závodský Naživo  |  Foto: YT/Braňo Závodský Naživo, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...