Eduard Heger sa stal premiérom po Igorovi Matovičovi, ktorý svojim vládnutím spôsobil koaličnú krízu. Prezidentka ho do funkcie vymenovala na konci marca 2021. Politik je tak viac ako rok predsedom vlády a občania si o jeho vyjadreniach i činoch spravili jasný názor.

Televízia JOJ sa obrátila na agentúru AKO, od ktorej si objednala exkluzívny prieskum v súvislosti s vládnutím premiéra Eduarda Hegera. Uskutočnený bol od 10. do 16. mája 2020 na vzorke 1 000 respondentov. Výsledky predstavila moderátorka Jana Krescanko Dibáková v diskusnej relácii Na hrane.

Ukázalo sa, že 50 % opýtaných respondentov si myslí, že člen strany OĽaNO je dobrým premiérom. Iba 15 % Slovákov je o tom presvedčených a takmer 35 % ľudí sa prikláňa k názoru, že si predseda vlády robí svoju prácu dostatočne. Je tak zrejmé, že 46 % našincov nevníma Hegera pozitívne vo svojej funkcii. Takmer 4 % opýtaných nevedelo alebo nechcelo odpovedať na otázku spojenú s premiérskymi kvalitami.

46-ročný muž má väčšiu podporu u žien (52 %) vo veku do 49 rokov, pričom ide skôr o vzdelanejších ľudí s vysokoškolským titulom. Taktiež si získal priazeň u obyvateľov Trnavského, Nitrianskeho, Bratislavského a Banskobystrického kraja. Ide predovšetkým o voličov strán OĽaNO, SaS, Nova či Progresívne Slovensko.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV JOJ   |  Foto: TV JOJ/AKO, FB/Eduard Heger-predseda vlády SR