Kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb je v plnom prúde. Zatiaľ čo Zuzana Čaputová sa snaží udržať si svojich verných voličov, Maroš Šefčovič má omnoho ťažšiu úlohu. Eurokomisár si totiž musí získať priazeň od ľudí, ktorí volili iných kandidátov. Aj z tohto dôvodu zrejme vyrukoval s novinkou.

Kandidát na post prezidenta SR Maroš Šefčovič mal pred pár dňami tlačovú konferenciu, kde vyhlásil svoje rozhodnutie. ,,Dávam verejný záväzok, že ak budem zvolený za prezidenta Slovenskej republiky, vzdávam sa prezidentskej imunity,“ rázne povedal pred novinármi.

Jeho na prvý pohľad veľkorysý čin má však veľký háčik. Podľa Ústavy SR sa totiž prezident nemôže vzdať imunity, keďže mu to zákon nepovoľuje. Práve z tohto dôvodu nemôže byť úradujúci prezident Andrej Kiska trestne stíhaný za údajné daňové úniky.

Slováci však nie sú tak naivní, ako si zrejme Šefčovič myslel, keďže ho prekukli. ,,Pán Šefčovič, čo nám tu idete sľubovať, že sa vzdáte prezidentskej imunity, keď to možné nie je? Chcete iba zaujať ľudí, aby vás volili? Je z vás cítiť nervozita a neúprimnosť,“ napísala jedna z komentujúcich dám. S názorom sa na sociálnej sieti následne stotožnilo mnoho ďalších ľudí.

Zdroj | Video: Facebook/Maroš Šefčovič  |  Foto: Facebook/Maroš Šefčovič, Pixabay