Matovič zvolil tvrdý zákrok proti Sulíkovi: Ten PRIZNÁVA svoju chybu!

Dátum:

Úrad vlády odhlasoval zverejnenie hlasového záznamu z pondelkového rokovania politikov. K tomuto rozhodnutiu dospel Igor Matovič vo chvíli, kedy sa dozvedel, že Richard Sulík v médiách prehlasuje nesúhlas s plošným testovaním, pričom na zasadnutí tvrdil opak. Premiér sa preto rozhodol verejnosť vyviesť z omylu a vyzerá to tak, že sa mu to aj podarilo.

Aj keď bol Richard Sulík pred zverejnením nahrávky pokojný, neskôr sa cez sociálnu sieť vyjadril už o čosi skromnejšie a pod ťarchou dôkazov svoje jednanie prehodnotil. „Vzniklo nedorozumenie a vzniklo mojou chybou. Súhlasím, že pravda oslobodzuje a ja som ten posledný, ktorý by chcel klamať. Práve naopak,“ reaguje.

Z nahrávky je premiérova predstava celoplošného testovania Slovenska jasná, Sulík ju však údajne iba nepochopil: „Máme inú predstavu o plošnom testovaní, aby bolo efektívne a v súlade s názormi vedcov. Som za testovanie v ohniskách, tak ako sme navrhli v Semafore zdravia. Ale v poriadku, bude ako rozhodne premiér a ja sa prispôsobím,“ hodnotí situáciu minister hospodárstva.

Premiér Igor Matovič prijal rozhodnutie plošného testovania Slovenska už od nasledujúceho víkendu. Dúfa však v aktivitu starostov najkriticejších okresov, ktorí by mali testovanie realizovať už aj najbližšiu sobotu a nedeľu. Odborníci tvrdia, že celoplošné testovanie krajiny je zbytočné, Matovič im uštedril poznámku, že tancujú na hroboch mŕtvych. Tí mu naspäť odkazujú, aby si o nich „neobtieral hubu“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Richard Sulik | Foto: YT/HNtelevízia, IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...