Poslanec Ľuboš Blaha sa počas svojej politickej kariéry neustále stáva súčasťou súdnych procesov, ktorých je hlavným aktérom. Tak to bude aj teraz, keďže minister obrany Jaroslav Naď stratil trpezlivosť a na opozičného politika podal žalobu!

Ľuboš Blaha už dlhé mesiace verejne kritizuje nielen prezidentku Zuzanu Čaputovú, no predovšetkým ministra obrany. Nedávno ho dokonca spájal s plukovníkom Pavlom Bučkom, ktorý mal pre ruskú rozviedku pracovať už od roku 2013, pričom je momentálne zadržaný v preventívnej väzbe. Kvôli jeho radikálnym vyjadreniam dokonca nebol pozvaný ani do jojkárskej diskusnej relácie Na hrane.

Jaroslav Naď sa rozhodol reagovať na neustále obviňovanie zo strany opozičného politika, pričom sám priznal, že aj jeho trpezlivosť má svoje medze. Na Okresnom súde Bratislava podal na politika žalobu. ,,Blaha ma dlhodobo a opakovane verejne nazýva vlastizradcom a bez akýchkoľvek argumentov a dôkazov ma verejne obviňuje zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vlastizrady,“ oznámil na sociálnej sieti.

Podľa slov šéfa rezortu obrany Blaha neustále prekračuje hranice pri verejných atakoch na adresu takmer každého svojho oponenta. ,,…preto ho v tom treba buď zastaviť, alebo mu umožniť preukázať pravdivosť týchto jeho tvrdení. V súdnom konaní teda bude mať poslanec Blaha možnosť, aby pravdivosť týchto svojich tvrdení preukázal, a ak sa mu to nepodarí, aby sa ospravedlnil,“ zdôraznil člen koaličnej strany OĽaNO.

Naď je presvedčený, že zástupca strany Smer-SD meria svoje morálne hodnoty iba peniazmi, v dôsledku čoho sa taktiež domáha aj priznania náhrady nemajetkovej ujmy vo výške 100-tisíc eur. V prípade, ak mu súd prizná uvedenú sumu alebo jej časť, venuje ju ukrajinským utečencom, ktorí museli opustiť svoje domovy kvôli ruskej invázii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO  |  Foto: FB/Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO, Ľuboš Blaha, Twitter