Opozičný poslanec za stranu Smer-SD dlhodobo kritizuje vládne opatrenia, pričom svoje názory pravidelne zverejňuje na sociálnej sieti. Neraz sa dočká kritiky zo strany kolegov či občanov, no to ho doteraz neodradilo vyjadrovať sa bez servítky. Zastaví ho trestné oznámenie?

Ľuboš Blaha pravidelne kritizuje očkovanie proti ochoreniu COVID-19, vyjadrenia prezidentky, konania polície i samotného policajného prezidenta či protipandemické opatrenia. Za svojimi názormi si stojí, v dôsledku čoho ich bez problémov zverejňuje na sociálnej sieti.

Jeho stanoviská k rôznym témam vyvolávajú rôznorodé reakcie občanov a najnovšie je na neho podané aj trestné oznámenie. ,,Každý príčetný čitateľ jeho statusov vie alebo minimálne tuší, že tento pán sa dopúšťa v jeho statusoch trestných činov ohovárania a šírenia poplašnej správy,“ myslí si poslanec Miroslav Žiak.

Podľa slov člena strany SaS sa chcelo k trestnému oznámeniu pridať niekoľko ďalších poslancov, no Žiak sa rozhodol, kvôli ich bezpečnosti, urobiť tak sám. ,,…pretože pomstychtivé chápadlá Smeru sú všade a nechcem vás vystaviť zbytočnému riziku,“ vysvetlil dúfajúc, že sa bude generálny prokurátor SR Maroš Žilinka zaoberať vyjadreniami Blahu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Miroslav Žiak  |  Foto: FB/Miroslav Žiak, YT/zvtv