Monika Tódová je jednou zo slovenských novinárov, ktorá sa venuje politickej situácií na Slovensku vrátane obrovských káuz verejných funkcionárov či podnikateľov. Jej práca si však žiada hrošiu kožu, keďže neustále čelí nechutným útokom. Nedávno dokonca od samotného predsedu strany Smer-SD!

Pre nikoho nemôže byť prekvapením, že novinárka pracujúca pre Denník N sa venuje aj zadržaniu, väzobnému stíhaniu i samovražde policajného exprezidenta Milana Lučanského. Útoky na jej osobu sú však čoraz ostrejšie a intenzívnejšie. ,,Chodí mi opäť veľa nenávistných správ, ako keď zavraždili Jána Kuciaka. Ľudia mi prajú, aby som dopadla “na Kuciaka“, nadávajú mi do Sorošky alebo komentujú moju postavu či výzor,“ napísala na sociálnej sieti Monika.

Podľa slov Tódovej si mnohí myslia, že Lučanský bol vzatý do väzby, pretože sa o to pričinila ona a jej kolegovia. Rodáčka z Trnavy následne vysvetľuje, že policajného generála dostali do väzenia výpovede Norberta Paksiho, Ľudovíta Makóa a Františka Böhma, podľa ktorých mal brať úplatky.

Podľa predbežného vyšetrovania majú byť dostupné aj ďalšie dôkazy. ,,Napriek tomu, stále je možné, že si Paksi, Makó, Böhm aj Slobodník vymýšľajú. Práve na to slúži prípravné konanie, aby sa to poriadne zistilo,“ vysvetlila novinárka s tvrdením, že rodáka z Popradu dostali do väzby vlastní ľudia.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Monika Tódová  |  Foto: YT/Denník N, FB/Polícia SR, Monika Tódová