Najväčší slovenský reťazec dospel k radikálnemu rozhodnutiu, ktorým je zatvorenie prevádzok každú nedeľu. Tento krok je pre firmu zatiaľ len skúšobným, no reťazec si od neho sľubuje veľa pozitív a to najmä spokojnosť zamestnancov. 

Coop Jednota sa pre tento krok rozhodla zatiaľ len skúšobne, pričom sa to týka len Trnavského kraja. Nie je ale vylúčené, že keď sa táto zmena osvedčí, firma možno zavrie svoje dvere pre zákazníkov aj v iných krajoch.

Celkovo tak Coop Jednota v tomto regióne zavrie 25 prevádzok, čo niektorých ľudí možno nepoteší. Firma sa tak ale rozhodla z dôvodu neziskového nedeľného predaja, kedy obchody zívajú prázdnotou a čerstvý tovar sa aj tak nepredáva. Po zmene v zákone tak obchodníci musia zamestnancom dať za čas strávený v práci počas víkendov a sviatkov príplatky, preto sa im otvorené prevádzky v nedeľu oplácajú ešte menej.

Prečítajte si tiež: Slovenská obchodná inšpekcia varuje: Ľudia nakúpili v TOMTO e-shope, no tovar im neprišiel!

Ukončenie predaja v nedeľu zlepší situáciu firme aj pri hľadaní lepších zamestnancov, pretože v regióne je nízka nezamestnanosť a čoraz menej ľudí je ochotných počas tohto dňa pracovať. Tí dobrí preto častokrát odchádzajú za inou prácou, čomu chce firma tiež predchádzať. Práca v Coop Jednote by sa tak po tejto zmene mohla stať pre ľudí atraktívnejšou, nakoľko by svoj čas mohli viac stráviť s rodinou.

Ak sa táto novinka osvedčí, nasledovať by mohlo zatvorenie prevádzok v Bratislave, kde celú situáciu bude centrála podrobne sledovať. Kritici síce tvrdia, že Jednota tak pošle svojich zákazníkov ku konkurencii, no zdá sa, že zamestnanci sú pre túto firmu prednejší ako samotné zisky.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: freepik