Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) sa v nedeľnej relácii Na telo priznala, že od predsedu národnej rady Andreja Danka (SNS) si vypočula aj iné urážky, ako to, že je “cigánočka zo SaSky”…

Lucia Ďuriš Nicholsonová prijala pozvanie do nedeľnej politickej relácie Na telo, kde sa preberala aj téma vulgarizácie politiky. Prednedávnom pritom z úst Andreja Danka zaznela v RTVS relácii O 5 minút 12 na adresu podpredsedníčky poburujúca urážka, keď ju označil za “cigánočku zo Sasky”. Po tomto výroku bol Danko viacerými odsudzovaný za nabádanie k rasizmu a vulgarizmom.

Podľa slov Nicholsonovej však ani zďaleka neostalo len pri tomto jednom incidente. Ako priznala, Andrej Danko ju v momentoch, keď nie sú zapnuté kamery, častuje aj inými urážkami: “Predseda Národnej rady a líder SNS Andrej Danko ma uráža už dlho a väčšinou vtedy, keď nie sú prítomné kamery. Párkrát si ku mne prisadol a hovoril mi rôzne veci, aká som škaredá, ako vyzerám, nech sa pozriem do zrkadla,“ prezrádza šokovane.

Útokom na svoju osobu čelila aj zo strany poslanca Smeru Miroslava Číža, ktorý ju označil ako “toto”: “Pán Číž na poslednom poslaneckom grémiu prišiel s tým, že takáto žena, ako som ja, takéto nevzdelané nič si nezaslúži rod. Navrhol kolegom, aby ma titulovali ako „toto“ alebo „ono“. To sa ujalo a keď som sa hlásila o slovo, vyvolávali ma s tým, že toto sa hlási,” vyzrádza čudné politické praktiky kolegov. Takáto komunikácia ale na parlamentnú ani inú pracovnú pôdu nepatrí a svoje si o Dankovi myslí aj Jožo Pročko, ktorý mu naložil priamo z toalety.

Zdroj: TV Markíza │ Foto: YouTube