Zatiaľ, čo niektorí majú po krk pomáhaniu Ukrajine či iným štátom alebo ich občanom (v núdzo), iní zastávajú názor, že treba pomáhať a na Ukrajinu zasiahnutú neutíchajúcim ozbrojeným konfliktom treba posielať, čo je v silách našej krajiny.

Samotný Róbert Fico potvrdil, že na Ukrajinu odmieta posielať vojenskú techniku, no humanitárna pomoc bude pokračovať aj za jeho vlády do doby, než bude vyhodnotené ako potrebné.

Najnovšie Slovensko poslalo na Ukrajinu 16 plne vybavenyćh sanitiek, ktoré doposiaľ patrili Záchrannej zdravotnej službye (ZZS) Bratislava. Do krajiny ich doručí Spišská katolícka charita.

„Len niekoľko metrov za našimi hranicami zúri už takmer dva roky vojna a vláda chce v tejto situácii pomôcť,” povedala šéfka rezortu Zuzana Dolinková (Hlas-SD) s tým, že sanitky sú pripravené na poskytovanie humanitárnej starostlivosti.

„Ešte prednedávnom tieto sanitné vozidlá poskytovali služby slovenským pacientom. Vďaka nákupu nových vozidiel sme mohli 16 sanitiek vyhlásiť za prebytočný majetok ZZS Bratislava a v spolupráci s ministerstvom sme našli spôsob, ako po ukončení služby na Slovensku môžu byť využité pre potreby nášho vojnou skúšaného suseda,” povedal pre zmenu riaditeľ bratislavskej štátnej záchranky Robert Nádaský.

Každopádne, niektorým ľuďom sa to príliš nepáči, keďže stav nášho zdravtníctva je podľa nich v nie najlepšej kondícii a ďalší sa zase domnievajú, že aj na Slovensku môžu exitovať regióny, kde môže byť nedostatok záchranných vozidiel. Avšak nemožno nespomenúť, že mnohí za tento krok ZZS Bratislava chvália.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/zuzana_dolinkova_official, IG/nasa_zachranka