NOVÁ mutácia koronavírusu! Slovensko zavádza prísnejšie podmienky pre ..

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva informuje verejnosť o koronavíruse, ktorého infekčnú mutáciu zachytili laboratóriá vo Veľkej Británii. Pre Slovákov žijúcich v Anglicku sa tak vianočná dovolenka v domovine môže zmeniť na povinnú karanténu v izolácií s platnosťou od dnes, 21. decembra!

Marek Krajčí sa venuje závažnosti zistenia mutácie koronavírusu, ktorá bola odhalená vo Veľkej Británií. Podľa zistení britských laboratórií sa jedná o vírus, ktorý je o 70 % viac nákazlivý a najmä v oblasti Londýna sa šíri raketovou rýchlosťou. Mnohé krajiny už pre cestovateľov z Anglicka uzatvorili svoje hranice a vstup im nepovoľujú.

Marek Krajčí sa k závažnosti situáce spojenej s alarmujúcim stavom Británie vyjadril s tvrdením, že všetky laboratóriá na Slovensku, ktoré realizujú RT-PCR testy na ochorenie COVID-19, vedia zachytiť aj novú mutáciu koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva ďalej informuje, že vzhľadom na prítomnosť novej infekčnejšej mutácie sa od polnci 21. decembra zavádza pre ľudí prichádzajúcich z Veľkej Británie povinnosť karantény. Tá môže byť ukončená až po absolvovaní RT-PCR testu s negatívnym výsledkom, no na výter sa môžu dostaviť až v 5. deň od pricestovania na územie SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR | Foto: pixabay.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...