Ministerstvo zdravotníctva informuje verejnosť o koronavíruse, ktorého infekčnú mutáciu zachytili laboratóriá vo Veľkej Británii. Pre Slovákov žijúcich v Anglicku sa tak vianočná dovolenka v domovine môže zmeniť na povinnú karanténu v izolácií s platnosťou od dnes, 21. decembra!

Marek Krajčí sa venuje závažnosti zistenia mutácie koronavírusu, ktorá bola odhalená vo Veľkej Británií. Podľa zistení britských laboratórií sa jedná o vírus, ktorý je o 70 % viac nákazlivý a najmä v oblasti Londýna sa šíri raketovou rýchlosťou. Mnohé krajiny už pre cestovateľov z Anglicka uzatvorili svoje hranice a vstup im nepovoľujú.

Marek Krajčí sa k závažnosti situáce spojenej s alarmujúcim stavom Británie vyjadril s tvrdením, že všetky laboratóriá na Slovensku, ktoré realizujú RT-PCR testy na ochorenie COVID-19, vedia zachytiť aj novú mutáciu koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva ďalej informuje, že vzhľadom na prítomnosť novej infekčnejšej mutácie sa od polnci 21. decembra zavádza pre ľudí prichádzajúcich z Veľkej Británie povinnosť karantény. Tá môže byť ukončená až po absolvovaní RT-PCR testu s negatívnym výsledkom, no na výter sa môžu dostaviť až v 5. deň od pricestovania na územie SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR | Foto: pixabay.com