Peter Pellegrini vyhral 6. apríla nad Ivanom Korčokom v 2. kole prezidentských volieb, hoci dva týždne predtým pomerne jasne prehral. Nielen porazený finalista, ale aj jeho podporovatelia tvrdia, že rozhodol hoax a rovnako tak strach. Ale aká je realita?

Je evidentné, že časť ľudí jasá a druhá stále nemôže uveriť, že po tom, ako v septembri 2023 vyhral parlamentné voľby SMER-SD a po cca polroku akoby Fico a spo. získali “double”, keďže jeho koaličný partner Peter Pellegrini dokázal vyhrať a o dva mesiace nahradí Zuzanu Čaputovú v prezidentskom paláci.

Opozícia tvrdí, že Pellegrini vyhral vďaka hoaxu, keďže mal tvrdiť, že Korčok je kvázi prezident vojny. A keďže v druhom kole získal Pellegrini o cca 600 tisíc hlasov viac, dá sa povedať, že títo voliči (alebo aspoň značná časť z nich) šli voliť “proti” Korčokovi a Pellegrinimu a jeho vstúpencom sa podarilo zmobilizovať veľkú časť národa.

Avšak, čo ak Ivan Korčok neprehral kvôli tomu, že bol označený ako prezident či odporovateľ vojny ale proste preto, že ľudia (teda tých skoro 1,4 milióna) nechceli, aby vyhral probruselsky orientovaný kandidát? A teda, vyhral “strach z Bruselu”?

Samozrejme, nutno dodať, že ani to, že bude Peter Pellegrini prezidentom a Róbert Fico premiérom, neznamená, že Slovensko nebude musieť naďalej ako člen EÚ dodržiavať jej nariadenia.

Debakel Korčoka? Vyhral iba v týchto pár okresoch!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/Peter.pellegrini