Zo zahraničia prišli vo štvrtok smutné správy. Z okolitých štátov potvrdili prvé obete koronavírusu, ktoré skonali na následky ochorenia. Na Slovensku sa počet nakazených zvýšil na 21.

Počet nakazených na Slovensku stúpol na 21, čo potvrdil Peter Pellegrini. V zdravotníckych zariadeniach chýbajú ochranné prostriedky, a zamestnanci tak vyzývajú vládu na konanie petíciou. Za hranicami Slovenska je však situácia ešte vážnejšia. Okrem Talianska, v ktorom sa vírus prejavuje najagresívnejšie v Európe, pribúdajú prípady aj v susedných krajinách.

Z Poľska prišla cez TVN24 zarmucujúca správa, že koronavírusu podľahla 57-ročná žena z Poznane, hoci nemá cestovateľskú anamnézu ani nebola v kontakte s viditeľne chorou osobou. Podľa dostupných informácií sa ale mala pred niekoľkými dňami stretnúť s človekom, ktorý sa vrátil z Talianska. So zápalom pľúc skončila v ťažkom stave v nemocnici, no jej stav zhoršili aj iné sprievodné ochorenia. O tragédií už bola informovaná aj najbližšia rodina.

Ďalšiu obeť potvrdil denník Heute z Rakúska, pričom ide o 69-ročného muža, ktorý skonal v noci na štvrtok vo Viedni. Pacient rovnako ako žena z Poľska trpel aj inými ochoreniami. V Rakúsku aktuálne evidujú 302 potvrdených nákaz koronavírusom, kým v Poľsku ich je 47.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: heute.at, tvn24.pl │ Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky