NAKA vyšetrovateľ vzniesol obvinenia závažného charakteru voči Robertovi Kaliňákovi, Robertovi Ficovi a ďalším. Špecializovaný trestný súd už pritom poslal exministra vnútra, ktorý zakričal nelichotivý odkaz Igorovi Matovičovi, do kolúznej väzby. Minister Matovič krátko po vzatí Kaliňáka do väzby zverejnil svoju reakciu.

Robert Fico je v súčasnej situácii voči koalícii aj prezidentke SR mimoriadne kritický a list s detailmi o svojom obvinení rozposlal európskym lídrom aj podpredsedníčke Európskej komisie. V liste tvrdí, že podpis vyšetrovateľa je sfalšovaný, z čoho obviňuje Úrad špecálnej prokuratúry. Vyšetrovateľ Vereščák už predsedu Smeru schladil so slovami, že podpisy sú bezpochyby pravé a kritická reakcia prišla aj od podpredsedníčky komisie Věry Jourovej.

Fico si už v stredu vypočuje odporúčania výboru a vo štvrtok by mal parlament rozhodnúť o súhlase so vzatím do väzby, ktorý požaduje prokurátor. Šéf Smeru hovorí o “fašistických metódach”, no na jeho vyjadrenia sa rozhodla zareagovať samotná prezidentka, ktorá plánuje spolu s verejnosťou pozorne sledovať ďalšie kroky vyšetrovania. “Tu nie je miesto na konšpirácie ani politické divadlo. Slovensko nie je totalita a rozsudky súdov nie sú dané vopred,” upozorňuje Zuzana Čaputová.

Taktiež podotkla, že opozičný poslanec sa môže brániť dostupnými právnymi prostriedkami. “To, že sa rozhodol brániť politickými útokmi, zodpovedá jeho politickému štýlu. Postavil ho na hľadaní nepriateľov a diskreditácii tých, ktorí mu stoja v ceste. Takéhoto ho poznáme a takto chce, aby sme o veciach premýšľali. Jeho hru však odmietam,” vyjadrila nesúhlas hlava štátu, ktorá nepodporuje politické tlaky na orgány činné v trestnom konaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Zuzana Čaputová, Robert Fico