Správne alebo nie? Určite všetci nebudú mať jednotný názor, no faktom má byť najneskôr v septembri, že až šesť úsekov slovenských diaľnic by malo byť dostupných aj pre vozidlá bez platnej diaľničnej známky.

Vládni predstavitelia boli na návšteve stavby križovatky D1 a D4 v rámci kontrolného dňa. Pri tejto príležitosti oznámili aj zaujímavú novinku, ktorá má začať platiť najneskôr v septembri 2024.

„Chcem oznámiť dobrú správu,” uviedol staronový premiér Robert Fico. „Minister dopravy navrhne vláde SR, aby sme oslobodili od diaľničných známok obchvaty miest. Nejaké úseky pokiaľ ide o mestá už sú oslobodené,” priznal Fico a dodal, že po novom sa bude opatrenie týkať obchvatov v celej ich dĺžke v rámci Bratislavy, Nitry, Žiliny, Popradu, Prešova a Košíc.

Na týchto úsekov nebude potrebná diaľničná známka, ktorá inak stojí na Slovensku na rok od 12 do 60 eur, podľa toho, na akú dobu si ich ľudia zakúpia.

Tento krok by mal pomôcť odľahčiť preplnené mestá od zlej dopravnej situácie, prípadne zjednodušiť opravy na vozovkách v rámci týchto šiestich veľkých mieste. Rovnako tak premiér poukazuje na ekologický aspekt, keďže menej vozidiel v mestách sa zákonite rovná menej škodlivých vplyvov pre obyvateľov a ekosystém miest.

Slovensko pozná nového “víťaza”: Toto je najvyťaženejší úsek u nás!

Zdroj: Topspeed | Foto: Depositphotos