Róbert Fico si možno získal tisíce voličov v predčasných parlamentných voľbách aj vďaka tomu, aké názory ohľadom “špeciálnej vojenskej operácie” Ruska zastával. Rovnako tak aj čo sa týka pomoci Ukrajine a jej občanom.

Avšak ani päť mesiacov po jeho “veľkom víťazstve” konflikt na Ukrajine nekončí a vlastne nutno dodať, že Slovensko rozhodne nemá dostatočnú silu ani vplyv na to, aby tento konflikt ukončilo.

Premiér musí spoločne s ďalšími kompetentnými osobami naďalej čeliť priamym otázkam a konfrontáciam týkajúcich sa jedného z najväčších konfliktov v Európe po roku 1945.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) zvolal na pondelok (26. 2.) ráno bezpečnostnú radu a vládu, rokovať chce aj s koaličnými partnermi. Urobil tak v súvislosti s plánovaným stretnutím partnerov z Európskej únie a NATO v Paríži, kde by sa malo diskutovať o situácii na Ukrajine. Premiér o tom informoval na sociálnej sieti. Pridal aj svoje stanovisko.

„Západ má vlastne len dve reálne možnosti, a to buď ďalšiu eskaláciu napätia a vojenskú podporu Ukrajiny, alebo predstavenie zmysluplného mierového plánu,“ povedal Fico, ktorý očakáva prvú možnosť.

„Aj keby ma mal môj postoj stáť funkciu predsedu vlády, urobím všetko pre to, aby som zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne na Ukrajine,“ skonštatoval.

Zdroj: Topky | Foto: IG/robert.fico