Na Ukrajine aj naďalej pokračujú boje a ďalšie kolo rokovaní o mieri medzi krajinami nasleduje v pondelok. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poslal silný odkaz NATO, ktoré skritizoval za jeho kroky pri požiadavke bezletovej zóny.

Volodymyr Zelenskyj poslal pred pár hodinami odkaz NATO, v ktorom ho kritizuje za neuzavretie oblohy nad Ukrajinou. O tento krok požiadali ukrajinskí činitelia, no NATO sa obáva rozšírenia konfliktu. Vladimir Putin navyše varuje so slovami, že každá krajina, ktorá schváli bezletovú zónu nad Ukrajinou, sa zapojí do konfliktu s Ruskom.

Zelenskyj túto reakciu NATO odsúdil: “S vedomím, že nové údery a obete sú nevyhnutné, sa NATO zámerne rozhodlo neuzavrieť oblohu nad Ukrajinou. Všetci ľudia, ktorí od dnešného dňa zomrú, zomrú aj kvôli vám, kvôli vašej slabosti, kvôli vašej nejednote,” odkázal. K situácii na Ukrajine sa v emotívnom príhovore vyjadrila aj Zuzana Čaputová.

Ukrajinský prezident je tiež presvedčený, že NATO sa obáva zbytočne a agresia zo strany Ruska im nehrozí. Neschválením bezletovej zóny nad Ukrajinou dalo podľa jeho slov NATO Rusku “zelenú” a môže tak pokračovať v bombardovaní. Odborníci sú ale toho názoru, že bezletová zóna by Putina vyprovokovala k ďalším konfliktom, a zároveň by ho aj tak nezastavila v útokoch na Ukrajinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/Denník N, Startitup