Mnohé politické strany sa snažia inovovať svoje meno či logo, ktoré by prinieslo trošku čerstvého nádychu. Väčšinou sa tak deje pred parlamentnými voľbami. Aj tentokrát sa však hnutie OĽANO správa neštandardne. Mení totiž názov hnutia druhýkrát za pár mesiacov.

Politické hnutie OĽANO sa pred parlamentnými voľbami rozhodlo spolupracovať s ďalšími politickými subjektami. Igor Matovič v máji tohto roku oznámil, že strana sa po novom bude volať ,,Obyčajní ľudia, Nezávislí kandidáti, NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar szívek“.

Našťastie, aj bývalý minister financií si uvedomoval, že neustále hovoriť celý názov by bolo bizarné, v dôsledku čoho vznikla skratka OĽANO a priatelia. Nový názov sa však ešte ani neujal a už sa znova mení.

Hnutie sa po novom volá Slovensko. ,,Robíme tak ako prejav verejného záväzku voči všetkým čestným ľuďom, ktorým na Slovensku skutočne záleží. Verejného záväzku, že tak ako roky doteraz, budeme vždy stáť na strane čestných ľudí, bez ohľadu na to, koľko majetku majú či akým jazykom ich mama naučila rozprávať. Verejného záväzku, že budeme robiť všetko pre to, aby sme zlo, ktoré nám opäť unieslo štát, spoločnými silami porazili,” vysvetlil rodák z Trnavy.

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: FB/Igor Matovic, OĽANO a priatelia