Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je verejnou kritičkou generálneho prokurátora Maroša Žilinku, pričom pri hlasovaní v parlamente nesúhlasila s jeho zvolením. Najnovšie sa mu rozhodla poslať list, kde mu chcela dať jasne najavo, čo si myslí o jeho vyjadreniach a činoch!

Vymenovanie Maroša Žilinku do funkcie generálneho prokurátora považuje Veronika Remišová za najväčší omyl koaličných partnerov. Nebolo tak žiadnym prekvapením, keď sa jej nepáčilo, že využil paragraf 363 v niektorých súdnych procesoch. Následne kritizovala aj jeho účasť v Moskve pri príležitosti výročia vzniku ruskej prokuratúry.

Generálny prokurátor si ju rozhodne ešte viac znepriatelil, keď verejne nepodporil obrannú dohodu medzi USA a SR. Taktiež uviedol, že zmluva o pobyte sovietskych vojsk po roku 1968 bola pre ČSSR výhodnejšia než tá, ktorú nedávno schválil aj parlament a podporila ju prezidentka. Jeho slová nahnevali Zuzanu Čaputovú i šéfku strany Za ľudí.

Remišová však neostala iba pri vyjadreniach na tlačovej konferencii, ale rozhodla sa osloviť aj samotného Žilinku. ,,Aj dňa 10. februára 2022 verejnosť informovala, že ,,píšem list generálnemu prokurátorovi.“ No, a následne mi bol, okrem iného, doručený tento doškrtaný “list“, hoden komunikácie vysokého ústavného činiteľa,“ napísal rodák z Bardejova, pričom zverejnil inkriminovaný list, keďže ho zarazila forma dokumentu s výraznými chybami.

List od Veroniky Remišovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR  |  Foto: YT/Za ľudí, Braňo Závodský Naživo, FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR