Mala to byť strana, ktorá sa v predčasných parlamentných voľbách dostane cez 5-percentnú hranicu a bude miešať karty. Aspoň v to nepochybne dúfali jej hlavné tváre. Opak sa stal ale pravdou.

Politická strana Demokrati sa predtým nazývala SPOLU – občianska demokracia či Modrá demokracia), dostala aktuálny názov na jar 2023 a jej lídrom sa stal expremiér Eduard Heger. Pod jeho velením ale nielenže nedokázali Demokrati poraziť OĽANO Igora Matoviča (z ktorého viacerí členovia strany prešli práve do tejto strany), ale vo voľbách nezískala parlamentných 5%, ba ani 3%, čo je kľúčová hranica k zinkasovaniu peňazí od štátu.

Teraz sa Eduard Heger, ktorý sa zdal mnohých ľuďom nevýrazný a stále v tieni Igora Matoviča aj ako premiér, stal navyše len podpredsedom strany Demokrati. Členovia strany si totižto na celorepublikovom zasadnutí odhlasovali, že vhodnejším lídrom bude Jaroslav Naď.

42-ročný exminister obrany SR bude mať okrem Eduarda Hegera medzi podpredsedmi strany aj trio Andrea Letanovská, Juraj Šeliga a František Oľha. Otazkou je, či je to začiatok konca tejto strany alebo ju to naopak, ako nový líder verí, posunie nahor. Čo myslíte?

Snem strany zároveň deklaroval odhodlanie pokračovať v politickej činnosti s cieľom dosiahnuť úspech v prezidentských, komunálnych a parlamentných voľbách aj eurovoľbách.

„Dnes už mnohí ľudia hovoria, že ich mrzí, že sme sa nedostali do parlamentu, že tam chýbame a ja verím, že naša práca bude smerovať k tomu, že sa staneme relevantnými nielen z hľadiska preferencií, ale aj výsledkov, ktoré nás predurčia na oveľa iné úlohy v budúcnosti,” skonštatoval nový líder strany Demokrati.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Demokrati (@sme_demokrati)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Demokrati (@sme_demokrati)

Zdroj: Aktuality | Foto: IG/sme_demokrati