Premiér Róbert Fico mnohých prekvapil tým, ako “oslávil” 1. máj, teda sviatok práce. Po niekoľkých rokoch si totižto zase vyskúšal prácu v nočnej prevádzke.

Namiesto pohodlnej postele nástup na nočnú. Róbert Fico má za sebou viac ako 24 hodín “na nohách” a sám ráno zhodnotil, ako sa cíti.

„Okrem toho, že ma bolia chrbát a nohy, mám oči ako angorák,” povedal Fico. „Kompotenty museli prechádzať očnou kontrolou. To je náročné, lebo ženy musia zobrať každý komponent do rúk a skontrolovať ho cez lampu, či je v poriadku,” opísal svoju prácu s tým, že ho “bolí celý človek”.

V utorok vstával o 6tej ráno a namiesto večerného odpočinku a nočného spánku si premiér odkrútil zmenu v ZKW Slovakia. „Som vcelku trénovaný človek, trénujem prakticky každý deň, ale môžem vám povedať, že som uťahaný ako kôň. Včera som nespal, išiel som od šiestej rána a nastúpil som na nočnú. Ale môžem vám povedať, že je to obrovská záťaž na ľudí,” povedal 59-ročný politik.

V minulosti si staronový premiér vyskúšal niekoľkých nočných medzi záchranármi či hasičmi, pričom ľuďom pracujúcim v noci, ktorých má Slovensko najväčší podiel vrámci celej EÚ, zložil poklonu a mal vraj avizovať možné rokovania o zvýšených príplatkoch za prácu v nočných hodinách.

Aktuálny prieskum: Ktorá strana si polepšila až o 29% hlasov?

Zdroj: Pluska | Foto: IG/robert.fico