Českou republikou momentálne rezonuje otrasný prípad mladej ženy, ktorá podľa obžaloby zavraždila svoje novorodeniatko beštiálnym spôsobom. Chlapček 30-ročnej Boženy pritom mohol žiť, keby jeho krkavčia matka prešla len pár krokov navyše!

Uplynulý apríl zabila 30-ročná žena svoje novorodeniatko tým, že ho po pôrode zahodila do kontajnera vo vreci na odpadky. Ako uviedla pred súdom, údajne sa bála priateľovej reakcie na tretie tehotenstvo. Počas vyšetrovania však na povrch vyplynula šokujúca informácia, a to že len pár metrov od kontajnera sa nachádzal Babybox!

“Kľakla som si do vane v kúpeľni a zrazu zo mňa vypadlo dieťa. Z práčky som vzala návlek s kvietkami a zabalila som ho do návleku. Potom som sa rýchlo obliekla a vybehla von aj s bábätkom. Išla som smerom ku škôlke. Zabalila som dieťa do vreca, urobila dva uzly a hodila do kontajnera. Išla som sa domov umyť, išla som k deťom do izbičky a plakala som,” uviedla na súde krkavčia matka. Božena S. taktiež pred políciou vypovedala, že nemala tušenia o svojom tehotenstve, avšak kriminalisti zistili, že si niekoľko mesiacov pred pôrodom hľadala dostupné informácie.

Kým vyšetrovaná žena tvrdila, že čin vykonala z dôvodu strachu z partnera, ten má na celú vec absolútne odlišný názor. “Neviem si jej správanie vysvetliť. Dieťa by som prijal, keby povedala, že je znovu tehotná,” uviedol partner Boženy. Kontajner, do ktorého matka novorodenca odhodila, bol určený na sklo, pričom Babybox sa nachádza iba 10 krokov od predmetného miesta. “Neviem, prečo som sa tam nevrátila. Bála som sa všetkého, bála som sa priateľa, hovoril, že už žiadne dieťa nechce. Nechcela som to urobiť. Bolo to veľká chyba. Myslela som si, že sa na to nepríde,” dodala žena.

Zdroj: Extra.cz