Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v generálne pred šampionátom v Bratislave 2:6 s USA, hoci dlho držala nádej na oveľa lepší výsledok. Po zápase prišlo k posledným škrtom v zostave.

Zrejme najväčším prekvapením je nezaradenie do záverečnej 25-člennej nominácie ale meno, ktoré má za sebou výbornú sezónu a ako bonus dostatok skúseností z reprezentácie.

Medzi poslednými škrtmi sa totižto objavil aj Róbert Lantoši, suverénne najproduktívnejší Slovák v českej lige, kde získal v 47 bodov v 50 dueloch ako hráč klubu BK Mladá Boleslav. V predposlednom tíme súťaže suverénne ovládol tabuľku produktivity. S týmto klubom sa už mal rozlúčiť a po sezóne sú v hre trebars aj návrat do Švédska či presun do inej poprednej ligy.

Navyše, Lantoši má za sebou už štyri šampionáty a v nich priemer skoro pol boda na zápas, celkovo má 28-ročný útočník v najcennejšom drese výbornú bilanciu – 44 bodov v 65 dueloch.

Prečo však nedostal miestenku, zatiaľ čo oveľa menej produktívni hráči z Čiech ako trebárs Čacho, Cingel, Daňo alebo Kudrna áno? Či to bolo správne rozhodnutie, ukáže šampionát. Šatan však jasne povedal, prečo Lantoši nie je v záverečnej nominácii.

Nevzali sme hráčov, ktorí sú zvyknutí hrať v prvých dvoch lajnách a počas presilových hier. Lantoši hral veľmi dobre, ale tým, že prišli hráči zo zámoria, mu bolo ťažké nájsť miesto v prvých dvoch päťkách. Ovplyvnilo by to jeho rolu i presilovkový čas,” vysvetľoval. Dodal, že toto rozhodnutie urobili tréneri, pričom z úcty k nemu zároveň nechceli, aby bol trebárs len náhradníkom. Podobný mal byť aj dôvod vynechania Samuela Bučeka, najproduktívnejšieho hráča našej Extraligy.

Šampionát je za dverami: Kto bude najproduktívnejším Slovákom?

Zdroj: Sportnet | Foto: IG/miroslavsatan18