Zuzana Čaputová prijala pozvanie do pravidelnej politickej relácie televízie JOJ Na hrane, kde ju vyspovedala moderátorka Jana Krescanko Dibáková. Prezidentka SR vyjadrila jasné slová o nadchádzajúcich prezidentských voľbách a povedala aj názor na stranu Smer.

Hlava štátu, ktorá zastáva svoju funkciu už takmer tri roky, neskrývala vo štvrtok vďačnosť, keď sa dozvedela, že je s ňou po turbulenciách posledného obdobia naďalej spokojných až 55,3 % opýtaných Slovákov. Podľa prieskumu agentúry AKO je, naopak, nespokojných 41,4 % opýtaných, najspokojnejší sú voliči Progresívneho Slovenska (95 %), SaS (91 %) a OĽaNO (88 %), kým veľmi nespokojní sú voliči hnutia Republika (100 %), Smeru (88 %), SNS (66 %) a Hlasu (63 %).

Čaputová sa vyjadrila aj k vulgarizmom, ktoré odzneli v Nitre pri oslavách Smeru. Prívlastok “americká” považuje prezidentka za niečo, čo sa jej Smer snaží prilepiť už dva roky: “Vedia, že klamú,” poznamenala. Prehovorila aj na margo nadchádzajúcich prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnia v roku 2023 so slovami, že zatiaľ o svojej kandidatúre neuvažuje.

Prezidentka podľa svojich slov funguje v prítomnosti: “Ešte sa budem naozaj rozhodovať. Chcem byť sústredená na normálny výkon mandátu, nechcem to vnímať ako nejakú kampaň a zaťažovať sa týmto nastavením,” vysvetlila. Poznamenala tiež, že neplánuje po odchode z funkcie viesť politickú stranu. Dodala, že záujem o prezidentské kreslo má však strana Roberta Fica, ktorý sám prehovoril o protikandidátovi vo voľbách. Naznačila, že za jeho snahou môže byť záujem o udelenie milosti ľuďom, ktorí sú stíhaní a môžu byť reálne odsúdení, keďže takýto krok je viazaný len na svedomie prezidenta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Televízia JOJ/Na hrane │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Televízia JOJ