Vyjadrenia a činy Igora Matoviča majú vážne následky v podobe rastúcej nedôvery zo strany občanov. Minister financií si zrejme neuvedomuje, že neustále hádky s koaličnými partnermi i opozičnými poslancami čoraz viac unavujú Slovákov.

Je to iba pár dní, čo facebooková stránka Zomri vytvorila anketu, ktorá sa týkala práce Igora Matoviča. 33-tisíc ľudí si želalo politikov okamžitý koniec, pričom iba 277 priaznivcov si prialo jeho pokračovanie vo funkcii. Niektorí by mohli argumentovať, že nešlo o oficiálny prieskum a budú mať pravdu.

Podobné výsledky však potvrdila aj agentúra AKO, ktorá uskutočnila prieskum od 7. do 10. júna na vzorke 1 000 respondentov. Opýtaní mali odpovedať na otázku v znení: ,,Ako hodnotíte celkové pôsobenie Matoviča v slovenskej politike?“ Iba 1,5 % respondentov odpovedalo úplne pozitívne. Kladne sa vyjadrilo ďalších 9,1 % Slovákov. Viac ako 28 % vníma pôsobenie ministra financií skôr negatívne a až takmer 54 % odpovedalo úplne negatívne. Zvyšok respondentov nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Strmý pád zaznamenala aj jeho strana OĽaNO, ktorá si od parlamentných volieb 2020, kde získala 25,02 %, výrazne pohoršila na iba 8,5 %. Aj na toto má rodák z Trnavy vysvetlenie, pričom sa opäť postavil do pozície obete. ,,Novinári sú schopní vybrať si jedného človeka a zhadzovať na neho všetky viny. Novinárska obec útočí proti mne, lebo to cítim prorodinne,“ povedal Matovič v diskusnej relácii Na hrane. Taktiež dodal, že mu ľudia nedôverujú kvôli tomu, ako jeho osobu prezentujú novinári.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV JOJ  |  Foto: TV Markíza/Tomáš Benedikovič, TV JOJ