Ivan Gašparovič sa doposiaľ ako jediný môže pochváliť tým, že bol prezidentom Slovenskej republiky dve volebné obdobia, teda desať rokov. Podľa niektorých nebol úplne ideálny, no zároveň je možné, že ak by mohol kandidovať tretíkrát, zase by vyhral. Teraz má jasný názor, čo sa týka novej hlavy štátu. Koho?

Peter Pellegrini má skúsenosti a vysokú podporu u občanov. Podporuje ho Smer-SD, Hlas-SD a veľa menších strán. Je to politik, ktorý ovláda vnútornú a aj zahraničnú politiku. Pokiaľ  neurobí zásadné chyby vo funkcii predsedu parlamentu, či inú politickú chybu, najväčšie šance má práve on,“ povedal na margo najväčšieho favorita podľa bookmakerov, ktorý sa aj podľa exprezidenta stane novou hlavou štátu.

Pán Gašparovič predpokladá, že Ivan Korčok asi nevyhrá. „Pokiaľ ide o jeho funkciu diplomata, vo svete nebol známy. Ako diplomat boli známejší Ján Kubiš a Miroslav Lajčák. Obaja boli vo vysokých svetových funkciách a Korčok nebol nikde,“ povedal otvorene.

„Ľuďom v mojom okolí som povedal už pred rokom, že Ivan Korčok je budúci kandidát na prezidenta, ktorého Globsec navrhne a aj ho bude podporovať. Oponenti mi povedali, že určite nie,“ dodala niekdajšia hlava štátu, ktorá vo svojom úrade sedela v rokoch od júna 2004 do júna 2014.

Ako dopadne 1. kolo prezidentských volieb? Pohľad, ktorý zaskočí!

Zdroj: Topky | Foto: YT/Topky