Robert Kaliňák (48) si zavaril na ďalší problém! V nedeľu večer sa totiž rútil tunelom Sitina rýchlosťou 123 km/h, na čo ho zastavila polícia. Na mieste tak zaplatil pokutu, no z jej výšky ostanete poriadne prekvapení.

Robert Kaliňák sa už pred nejakým časom vytratil z politiky a podľa vlastných slov sa plánoval venovať rodine, ktorú kvôli politickej kariére zanedbával. Ako sa ale ukázalo, celkom zmiznúť do úzadia neplánuje a momentálne sa má stať dôležitým členom mediálneho tímu strany Smer-SD. Najnovšie si ale opäť poriadne zavaril.

V nedeľu večer sa totiž bývalý minister vnútra rútil známym tunelom Sitina v Bratislave rýchlosťou až 123 km/h. Keďže je však v tomto úseku povolená len rýchlosť 80 km/h, Kaliňák ju prekročil o 43 km/h. Pri incidente ho pristihla aj polícia, ktorá ho zastavila a udelila pokutu: “Neuvedomil som si, že už som v tuneli a treba začať brzdiť. Keď som začal, bolo už neskoro. Bola to moja chyba a som sa aj ospravedlnil. Policajti boli slušní a na mieste som zaplatil pokutu,” uviedol pre Nový Čas samotný Kaliňák a rovnako polícia potvrdila, že v tomto prípade udelila pokutu 160 €, ktorú vodič na mieste uhradil.

Do prípadu sa už ale obula poslankyňa Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá upozornila na fakt, že podľa sadzobníka pokút mal exminister dostať pokutu až vo výške 350 – 370 eur: “Také detské výhovorky Kaliňáka, že si nevšimol, že je v tuneli. Ale aj pred tunelom Sitina je obmedzená rýchlosť, a teda aj pred tunelom ex-minister vnútra prekročil rýchlosť. Iste, stáva sa, ale bežný občan dostane väčšinou pokutu podľa oficiálneho sadzobníka pokút – t.j. 350 – 370 eur v obci/meste,” rozohnila sa na Facebooku a za pravdu jej dáva aj oficiálny sadzobník pokút ministerstva vnútra. Ako je teda možné, že v tomto prípade vyviazol vodič s tak miernym odľahčením peňaženky?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Veronika Remišová sa obula do exministra Kaliňáka
Kaliňák mal podľa oficiálneho sadzobníka ministerstva dostať oveľa vyššiu pokutu

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Robert Kaliňák, Veronika Remišová, Polícia SR, minv.sk, YouTube/Denník N