Už viac ako dva roky sa na Ukrajine prelieva krv a počet obetí neustále narastá. Aj preto je Rusko na black-lite značnej časti Európy i viacerých krajín sveta. Avšak je možné, že by konflikt len tak skončil?

Vo finále si musíme otvorene priznať, že nič iné ako mierové rokovania takýto konflikt neukončia. Probĺém je v tom, že obe zainteresované strany majú rozdielne pohľady na to, aké podmienky sú pre ne prijateľné.

Každopádne, bývaly a možno zároveň i budúci prezident USA Donald Tump verí, že by dokázal ukončiť konflikt behom 24 hodín.

Bývalý americký prezident Donald Trump tvrdí, že by na Ukrajincov zatlačil, aby sa vzdali niektorých pohraničných území a rovnako tak by tlačil na vyriešenie neistej situácie na Kryme. Trumpov nápad, o ktorom hovoril v súkromí, by podľa niektorých odborníkov na zahraničnú politiku odmenil ruského prezidenta Vladimira Putina a odobril by mu násilné narušenie medzinárodne uznaných hraníc. Zdá sa teda, že práve zvolenie Trumpa by mohlo výrazne ovplyvniť situáciu na Ukrajine.

Jasné slová: Nemecký minister poslal odkaz Ukrajincom v Nemecku!

Zdroj: The Washington Post | Foto: IG/realdonaldtrump