V 2. kole prezidentských volieb získal neúspešný finalista Ivan Korčok aj vďaka podpore niekoľkých politických strán viac ako milión hlasov, no minimálne do najbližších volieb bude “tým, kto ako prvý v našej histórii prehral so 7-miestnym ziskom hlasov”. Teraz sa rozhodol prehovoriť otvorene pred júnovými voľbami do európskeho parlamentu.

Ivan Korčok, ako všetci vieme, je skôr liberálnym politikom s jasne nastaveným proeurópskym cítením. Dlhoročný diplomat ale niektorými slovami prekvapil.

Na otázku, koho bude voliť, neodpovedal jasne, ale vymenoval kvarteto strán, ktoré zvažuje, pričom dodal, že krúžkovať má v pláne ženy.

„Cítim spoločenský dlh v tomto smere, ktorý sa ešte zvýšil tým, že v prezidentských voľbách nekandidovala žiadna žena. Preto pri podpore strán som pripravený osobitne sa zasadiť za to, aby uspeli ženy na ich kandidátkach. Keďže v týchto voľbách môžeme odovzdať dva krúžky jednej politickej strane, primárne chcem osobne podporiť prvé dve ženy na kandidátkach týchto štyroch strán,” povedal Korčok. Myslel tým strany Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, KDH a Demokrati.

Čas uvedomiť si realitu: TOTO je dôvod, prečo neignorovať eurovoľby!

Dodáva, že rozhodne nie je jedno, kto bude zvolený a jasne z jeho slov vyplývalo, že ľudia by nemali byť k týmto voľbám ľahostajný ako v minulých volebnách obdobiach. My poznamenáme, že Slovensko patrí dlhodobo k štátom, kde chodí voliť do europarlamentu najnižšie percento ľudí, viackrát bolo úplne posledné.

Zároveň však ako proeurópsky orientovaný politik prekvapil jedným vyhlásením: „ Európska únia ani zďaleka nie je dokonale fungujúca inštitúcia. Je namieste kriticky pomenovávať čokoľvek, s čím máme problém, treba to robiť na základe argumentov a nie ideologických hesiel,” zdôraznil, pričom dodáva, že za dve desaťročia nášho členstva minimálne pätnásť rokov je EÚ ovplyvnená krízami, ktoré ju ovplyvňujú. Spomenul konflikt na Ukrajine, COVID, no aj Brexit alebo migračnú krízu.

EÚ zase raz obmedzí ľudí: TOTO sa dotkne aj všetkých Slovákov!

Zdroj: Topky | Foto: IG/ivan.korcok