Matovičova sestra zostra: Tvrdé slová vyšetrovaní smrti Lučanského!

Dátum:

Zuzana Belicová, sestra premiéra Igora Matoviča, si servítku pred ústa opäť nedáva. Rodina – nerodina, s bratom sa nemazná a voči jeho vláde vyslovuje ostrú kritiku. Tentokrát uviedla názor na uniknutie zdravotných záznamov ex-prezidenta Milana Lučanského.

Belicová kritizuje kroky vlády Igora Matoviča v spojitosti s otázkami pôvodu zranení Milana Lučanského. Minister obrany Jaroslav Naď sľubuje odmenu udavačovi, ktorý by ozrejmil, kto záznamy vyniesol, avšak rodina zosnulého generála zverejneniu paradoxne nenamietala.

Premiérova sestra vidí zásadný problém v dvojakom metri terajšej vlády. Podľa Belicovej kedysi Naďovi ani ostatným politikom OĽaNO neprekážalo zverejnenie Kaliňákových pohybov na účtoch, no teraz vnímajú vynášanie záznamov za protizákonné. „Minister Naď je únikom lekárskej správy pobúrený a sľubuje odmenu a beztrestnosť tomu, kto udá toho, kto tieto info do médií vyniesol. Rodina pána Lučanského zverejnenie lekárskych záznamov nenamieta, práve naopak, hovorí o ministrom Naďom sľúbenej odmene ako o zastrašovaní,“ uvádza sa v príspevku Zuzany Belicovej.

Matovičova sestra taktiež kritizuje vládu v krokoch, ktoré podniká. Podľa jej mienky by prioritou nemalo byť hľadanie a zastrašovanie udavača, ale prešetrovanie prípadu. „Lebo poznanie pravdy nebolo dôležité len za vlády Fica pri kauze Bašternák, ale poznanie pravdy je rovnako dôležité v každej dobe. Aj dnes za vlády Matoviča pri tejto smutnej kauze,“ píše v príspevku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka.

Zdroj: FB/Zuzana Belicova | Foto: YT/Igor Matovič, Braňo Závodský Naživo

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...